Predvolebná anekdota

Autor: Matúš Macurák | 26.5.2006 o 7:00 | Karma článku: 5,18 | Prečítané:  1700x

Život je v podstate veľmi vtipný. Na každom kroku sa stretávame s ujdenými očkami na silonkách, na zem padnutou zmrzlinou alebo na hlavu padnutou tínedžerkou, s úškľabkami alebo potknutiami na chodníku. Inak tomu nie je ani v predvolebnom čase.

Ba povedal by som, že toto obdobie v živote národa je priam naplnené vtipom. Čo je zároveň paradoxom, keďže ide o takú vážnu vec. A každý dobrý vtip je predsa založený na drobných veciach.
Ortuť na teplomere klesla z dvadsiatich piatich stupňov na dvadsať štyri, čo bolo neklamným znakom toho, že sa zvečerieva. Stáli som v meste na Hlavnej a netrpezlivo sme čakali na mapku (pre ľudí neznalých regionálnych pomerov tento termín prekladám ako „autobus mestskej hromadnej dopravy“). Zastávka, ktorá vlastne ani nie je zastávkou, len akýmsi veľkým priestranstvom v(y)členeným do (z) námestia, bola plná popoludňajších ľudí. Hlavy mali plné starostí, peňaženky plné zarobených peňazí a ruky plné teskotašiek (takže vlastne druhá časť z tejto triády logicky vypadá). Ako to už v anonymných mestách býva, každý sa stará o seba (len vo výnimočných prípadoch nie, uvádzam príklad: „Pani, neznace keľo hodzin?“). Ako pri žrebovaní športky každý čaká na to svoje vytúžené číslo a po jeho príchode nedbá na dobré mravy a tlačí (sa) dovnútra, samozrejme, so svojimi teskotaškami, neumytým podpazuším či psom.
Do podobnej dusnej atmosféry nečakane vtrhol, nazvime ho, narušiteľ. Chlapík v stredných rokoch so sivými vlasmi, ktorého oblečenie prezrádzalo, že bol alebo slovenským robotníkom po šichte, alebo slovenským robotníkom po šiestej borovičke, sa začal tackavo prehrabávať zástupom čakajúcich. Čo však bolo zvláštne, v rukách držal ošúchanú slovenskú štátnu vlajku. Keď sa dostal konečne medzi ľudí, zaprel sa do zeme, otvoril ústa a mocným hlasom a čistou češtinou povedal: „Přátelé, volte SNS!“
V čase sľubov a hesiel to tak občas býva. Komunistov volia milionári, konzervatívcov liberáli, pravičiarov ľavičiari a národniarov cudzinci. Kto sa v tom má potom vyznať? Veruže, radšej spánombohom a nagyon szépen köszönöm!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.

Dobré ráno

Dobré ráno: Opozícia by mohla poskladať vládu aj bez PS/Spolu

Liberáli a konzervatívci. Čo sa môže stať po voľbách.

Komentár Zuzany Kepplovej

Kiska by mal povedať, že takto nie

Partnerom exprezidentova minulosť prekáža.


Už ste čítali?